Oproštaj od završnice regionalnog takmičenja

Za crno-bele se već dugo ne vidi svetlo na kraju tunela. Večerašnjim ubedljivim porazom od ekipe Cedevita Olimpija (78:65) košarkaši Partizana su doživeli 4. poraz zaredom.

Imali su crno-beli težak zadatak na gostujućem terenu protivnika iz Ljubljane, koji je u sjajnoj formi, bez poraza u poslednjih mesec dana.

View this post on Instagram

A post shared by KK Partizan NIS Beograd (@partizanbc)

Domaći tim je bolje otvorio utakmicu, pa je već u samom početku imao dvocifrenu prednost. Držali su crno-beli rezultatski priključak i čak poveli u trećoj četvrtini rezultatom 48:50, ali brzim trojkama protivnik je vratio prednost. U četvrtoj četvrtini već se znao pobednik s obzirom da se Cedevita Olimpija "odlepila" od crno-belih ubedljivom prednošću od 18 razlike (73:55).

Nije Partizan imao ideju za napad niti raspoloženog igrača koji će da vrati neizvesnost.

Ovim 5. porazom u poslednjih 6 utakmica crno-beli su praktično izgubili i najmanju šansu za plasman u plej-of regionalnog takmičenja ABA lige i to čak 10 kola pre završne faze ABA lige.

IZVOR: IG / @partizanbc