Danas Nole igra meč protiv Medvedeva bez rezultatskog značaja

Američki teniser Tejlor Fric plasirao se u polufinale ATP finala u Torinu, pošto je večeras u poslednjem kolu "Zelene grupe" savladao Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima 7:6 (7:4), 6:7 (5:7), 6:2.

Fric je zauzeo drugo mesto i u subotu će u polufinalu igrati protiv pobednika "Crvene grupe" Novaka Đokovića.

U drugom polufinalu sastaće se pobednik "Zelene grupe" Kasper Rud i drugoplasirani iz "Crvene grupe" o čemu će sutra u međusobnom duelu odlučiti Stefanos Cicipas i Andrej Rubljov.

Prethodno, u meču za prestiž, sastaće se Đoković i Danil Medvedev.

Turnir u Torinu igra se za nagradni fond od 14.750.000 dolara.

Španski teniser Rafael Nadal pobedio je danas Norvežanina Kaspera Ruda sa 7:5, 7:5, u meču poslednjeg, trećeg kola "Zelene grupe" na završnom Mastersu u Torinu.

Meč, koji je trajao sat i 44 minuta, ništa nije odlučivao, jer je Rud već ranije obezbedio plasman u polufinale, a Nadala je posle dva poraza bio bez šansi za polufinale.

Oba tenisera sigurno su ušla u meč, a Nadal je do brejka stigao u 12. gemu i osvojio je prvi set 7:5. U drugom setu igralo se gem za gem, a Španac je ponovo napravio brejk u 12. gemu što mu je donelo pobedu.

Ovo je bio poslednji zvanični meč Nadala u 2022. godini.

Rud je i pre ovog meča obezbedio plasman u polufinale, dok je Nadal završio takmičenje sa jednom pobedom i dva poraza.

Autor: Tanjug / redportal.rs