VIP sobe i hrana kao u skupim restoranima!

Ekipa Red TV-a je imala priliku da poseti kliniku Viener Privat koja se nalazi u Beču,  zdravstvenu ustanovu koja 2 godine zaredom nosi titulu američkog Njuzvika i statista Najbolje bolnice na svetu, te da se upozna sa multinacionalnim timom, načinom poslovanja, novinama u lečenju raka, ali i 3 medicinske sestre koje dolaze iz Srbije.

Da se nalazimo u 'ozbiljnoj' zdravstvenoj instituciji, odmah nam je bilo jasno.

Na ulazu u kliniku radimo antigenski i PCR test i ispostaviće se da ćemo biti testirani na svaka 48 sata kako bi medicinsko osoblje i pacijentibili sigurni da se niko neće zaraziti COVID-19. Njihov zadatak, inače, jeste da se čuju sa obolelom osobom u okviru onlajn centra, kroz dokumentaciju se upoznaju sa zdravstvenim stanjem i potrebama i na kraju zakažu interdisciplinarne konsultacije sa specijalistima.

Foto: redportal.rs/Ustupljenje fotografije

U pojedinim slučajevima već dan kasnije internacionalni pacijenti, mahom iz Rumunije, Bugarske, Ukrajine, Slovačke i Srbije, mogu da doputuju i budu primljeni u neki od 15 centara WPK, koji su raspoređeni u 3 zgrade i ukupno 145 kreveta.

- Kada je reč o pacijentima iz Srbije, beležimo organski rast, pa smo samo tokom prošle godine imali blizu 100 prijema od ukupno 12.500 ostvarenih dolazaka - navela je Hafner.

Upravo u ovoj bolnici rade vodeći stručnjaci iz oblasti onkologije, pedijatrije, kompleksne hirurgije, radiologije, ortopedije, traumatologije, hirurgije perifernih nerava, rekonstruktivne hirurgije, kardiologije. Od 350 lekara, Univerzitet Stanford je 9 njih uvrstio u 10% najboljih naučnika sveta u 2021. godini 🤩.

- Imati dobru kliniku znači imati prave ljude u svom timu. Mi smo ponosni na to da imamo najbolje doktore u Austriji, a neki od njih su i najbolji u svojim oblastima u celom svetu. Hoćemo da rastemo, da budemo najbolji. To je timski posao i trebalo je vremena da stignemo dovde. Mi prodajemo kvalitet, a ne jeftine cene - kaže prvi čovek klinike prim. dr Valter Ebm, koji je na tom mestu od 1995. godine.

Njihovi specijalisti su lečili poznate pacijente, poput Džordža Majkla, Štefi Graf, Nikija Laude (kome su uspešno presađena pluća), najdebljeg čoveka na svetu...

Foto: redportal.rs/Ustupljene fotografije

Pojedine sobe su privatne, tako da se, baš kao i one luksuzne hotelske, mogu 'iznajmiti' po danu lečenja. Hodnici, za razliku od onih klasičnih, zelenobolničkih zidova, ovde su ukrašeni slikama, pa imate utisak da ste u modernoj svetskoj galeriji.

Prilikom obilaska klinike primećujemo da su ceduljice sa obrocima napisane na maternjem jeziku pacijenata (srpskom, ruskom, rumunskom itd.), a hrana je, kako smo se uverili, podjednako dobra, kao da ste je naručili iz austrijskog restorana.

Superstar ove klinike je profesor dr Kristof Zelinski, direktor evropskog centra za rak u WPK i predsednik Centralnoevropske kooperativne onkološke grupe za klinička ispitivanja i brojne edukativne aktivnosti.

Otkrivaju da su otvoreni i za zapošljavanje medicinskog osoblja iz Srbije i regiona, ali da je najveća prepreka znanje nemačkog jezika.

- Komplikovana je procedura nostrifikacije diploma i dokazivanja o poznavanju jezika na nivou B2, ali nije nemoguće - navode, uz nadu da će vlasti Austrije pronaći način da olakšaju pristup tržištu rada za ovo deficitarno zanimanje.

Autor: redportal.rs

#Beč

#Viener Privat

#klinika