Rus nije imao šanse protiv Srbina koji je odigrao jači trening pred finale

Svetski broj 1 Novak Đoković plasirao se u finale Australijan opena!

On je brzom i efikasnom igrom pobedio u 3 seta ruskog kvalifikanta Alsana Karaceva rezultatom 6:3, 6:4, 6:2.

Đoković će se u nedelju boriti za rekordan 9. trofej na Australijan openu i ukupno 18. Grend slem titulu u karijeri!

Đoković je odigrao fantastičan meč, sjajnim potezima i asovima oduševljavao je publiku sa tribina i pokazao da je povreda, koju je nedavno doživeo, daleko u prošlosti.

Ovo je bilo njegovo 39. Grend slem u polufinale, a danas se plasirao u 28. Grend slem finale! 🤩🤩🤩

IZVOR: TW / @atptour

Ruski teniser je kao kvalifikant pokazao sjajnu igru u toku meča i u više navrata odupirao se srpskom teniseru, naročito u 2. setu kada je imao 2 set lopte za izjednačenje, međutim, nije ih iskoristio.

U 3. setu Novak je igrao još čvršće i bolje i šanse za bar malo drame sveo na minimum.

Uspeo je Nole da upiše čak 13 asova, dok je Rus stao na svega 6.

Kada je u pitanju ruski teniser, ovo je njegova najbolja igra u karijeri, s obzirom da je preko kvalifikacije dospeo na glavni žreb 1. Grend slem turnira u sezoni.

Neverovatan podatak je da je Karacev do sada odigrao 18 setova na Grend slemovima u celoj karijeri, dok se Đoković bori za svoju 18. Grend slem titulu u karijeri.

IZVOR: TW / @AustralianOpen

Đoković je 8 puta osvojio Australijan open, a Karacev ima ukupno 8 ATP pobeda!

Plasmanom u polufinale, on je postao 2. najniže plasirani teniser sa ATP liste koji je došao do Grend slem polufinala, još otkako je to Novakov trener, Goran Ivanišević, uradio na Vimbldonu 2001. kada je bio 125. teniser sveta.

Ipak, u meču protiv najboljeg tenisera sveta nije imao šta da traži!