Težak meč u 5 setova pripao je najboljem teniseru sveta!

Novak Đoković odigrao je meč pun preokreta u 3. kolu Australijan opena!

Novak Đoković se plasirao u 4. kolo Australijan opena posle vrlo burnog meča sa Amerikancem Tejlorom Fricom, koga je pobedio sa 7:6, 6:4, 3:6, 4:6, 6:2.

On je poveo sa 2:0 u setovima, zatim se povredio što je njegov protivnik američki teniser Tejlor Fric iskoristio i izjednačio rezultat! Osvojio je naredna 2 seta i 5 set je odlučio pobednika!

IZVOR: TW / @AustralianOpen

Navijači na Rod Lejver Areni su provocirali Đokovića zvižducima ili podrškom za Rafaela Nadal sve dok pre ponoći nisu poslati kući zbog novih mera u sprečavanju širenja koronavirusa.

Đoković je postao veoma nervozan tokom 2. seta pa se i prodrao na nekoga sa tribina, a više o tome možete pročitati u tekstu ispod:

U 4. gemu trećeg seta Novak je proklizao zbog farbe na terenu kojom je ispisano Melburn, pa se našao na zemlji i  odmah je bilo jasno da postoji problem.

Ovo je trenutak kada je Nole proklizao i povredio se:

IZVOR: TW / @TennisPodcast

Pojavili su se bolovi u kuku ili u delu zidnog mišića, na šta se Nole požalio i zatražio čak 3 medicinske pomoći.

Fric je iskoristio Đokovićevu povredu i osvojio je 2 seta, ali kako je srpski teniser popio lek protiv bolova, taman u poslednjem 5. setu zaigrao je onako kako zna!

Protivniku je dozvolio da osvoji samo 2 gema i pobedom je Đoković obezbedio prolazak u 4. kolo Australijan opena!

Autor: redportal.rs