U veoma dugom meču Đoković izborio pobedu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je nastavio odbranu titule na prvom Grend slem turniru u godini. Pobedio je Tiafoa, igrača koji dolazi iz SAD rezultatom 3:1 u setovima.

Na svom omiljenom Grend slem turniru Novak se suočio sa igračem koji je na sve načine pokušavao da provocira namernim odugovlačenjem. Zato je meč i trajao 3 sata i 34 minuta, jer je Tiafo dobar deo tog vremena odugovlačio.

IZVOR: TW / @AustralianOpen

Osvojio je Novak prvi set, ali je pravim čudom drugi izgubio. Tiafo ni sam ne zna kako je uspeo da dobije set, pa ni kako je došao do taj-brejka u trećem setu. Kvalitet i smirenost su na kraju došli do izražaja i Novak je odneo pobedu. Bio je ovo pravi test za našeg tenisera koji je uspešno prošao.