Šampion je nastavio tamo gde je stao na kraju prošle sezone

Aktuelni svetski šampion vozač Red Bula Maks Verstapen pobedio je u trci za Veliku nagradu Bahreina, kojom je počela nova sezona u šampionatu Formule 1.

Trostruki uzastopni šampion krenuo je sa pol pozicije, bio je u vođstvu tokom čitave trke i osvojio je dodatni bod za najbrži krug, a danas je ostvario 55. pobedu u karijeri.

On je pobedio rezultatom sat, 31 minut, 44,742 sekunde.

Drugo mesto zauzeo je njegov timski kolega Serhio Peres sa 22,457 sekundi zaostatka, a 3. je bio Karlos Sainc iz Ferarija sa 25,110 sekundi zaostatka.

Vozač Ferarija Šarl Lekler zauzeo je 4. mesto, peti je bio Džordž Rasel iz Mercedesa, a 6. Lando Noris iz Meklarena.

Sedmostruki svetski šampion Luis Hamilton iz Mercedesa zauzeo je 7. mesto, 8. je bio Oskar Pjastri iz Meklarena, a 9. i 10. mesto osvojili su vozači Aston Martina Fernando Alonso i Lens Strol.

Naredna trka vozi se u subotu 9. marta za Veliku nagradu Saudijske Arabije od 18 časova.

Autor: Maxbetsport.rs