Sjajna odbrana donela Zvezdi novi evroligaški trijumf

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su večeras 1. meč na domaćem terenu u Evroligi ove sezone.

Ugostili su u Štark areni ekipu Žalgirisa i pobedili rezultatom 73:61.

Nakon šokantnog poraza u meču protiv Igokee u Laktašima u nedelju, igrači Zvezde su uspeli da povrate samopouzdanje i pokažu da su u Republici Srpskoj imali samo loš dan.

Zvezda je odigrala još jednu tvrdu utakmicu na mali broj poena, a ovaj susret je prelomila u završnici, kada je prvi put dostigla dvocifrenu prednost i meč na kraju dobila sa +12.

Sve do poslednje četvrtine utakmica je bila u egalu, a Žalgiris je čak i dobio 1. četvrtinu rezultatom 14:13.

Svojom odbranom u prva 3 kola Evrolige Zvezda je zadivila mnoge širom Evrope, pa stoga ne čude tvitovi na tu temu koji se šire ovom mrežom nakon većerašnjeg meča.

IZVOR: TW / @AravantinosDA

U sledećem kolu Crvena zvezda će u gostima igrati protiv CSKA Moskve i to već u petak, tako da crveno-beli neće imati mnogo vremena za slavlje.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Nikola Kalinić, koje je opravdao poverenje koje je od "delije" dobio pred današnji meč, postigavši 15 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

Autor: redportal.rs