Rvač postaje heroj srpskog sporta

Srpski rvač Zurabi Datunašvili je osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Oslu!

Datunašvili je u finalu porazio beloruskog takmičara Kirila Maskeviča ubedljivim rezultatom - 9:1.

Bio je to novi maestralni nastup srpskog rvača na Svetskom prvenstvu i još jedna medalja za Srbiju u ovom sportu, jubilarna 100. kada se računaju one osvojene na Evropskom prvenstvu, Svetskom prvenstvu i Olimpijskim igrama.

Prethodno je na svetskoj smotri Zurabi bio bolji od Rusa Milada Alirzaeva 4:3, Gruzijca Lašu Gobadzea 2:1 i u polufinalu Danca Rajbeka Bisultanova 5:1.

Potvrdio je Datunašvili sjajnu formu nakon što je osvojio zlato na Evropskom prvenstvu u Varšavi, ali i bronzu na Olimpijskim igrama prethodnog leta, dok je već bio svetski šampion.

Autor: sport.blic.rs