Čeka se meč bolji iz meča Srbija-Italija

Odbojkaška reprezentacija Slovenije je prvi učesnik finala Evropskog prvenstva za odbojkaše.

Slovenci su u polufinalu savladali favorizovanu selekciju Poljske rezultatom 3:1 (17:25, 32:30, 25:16, 37:35).

Kakvu su pobedu izvojevali Slovenci... Nakon prvog seta koji su ubedljivo izgubili, osvojili su naredna tri, a dva od tri su protekla uz neviđenu dramu.

Poljska je rutinski došla do prednosti u setovima, da bi drugi bio prilično neizvestan i pripao Sloveniji tek nakon 62 odigrana poena.

Gotovo podjednako ubedljivo je Slovenija osvojila treći set, kako je Poljska prvi, i došla do preokreta - ali se videlo da neće taj nacionalni tim prelako do finala.

Velika borba se vodila u poslednjem setu, imale su šanse obe reprezentacije, a Slovenija ga je osvojila tek pošto je stigla do 37. poena!