Drama trajala do poslednjeg zvižduka

Košarkašice Srbije i aktuelne prvakinje Evrope ostvarile su pobedu na startu grupne faze Olimpijskih igara!

Njihov današnji protivnik bila je selekcija Kanade koju su naše heroine savladale rezultatom 72:68!

View this post on Instagram

A post shared by Olimpijski komitet Srbije (@oksrbije)

IZVOR: IG / @oksrbije

Najefikasnija u redovima Srbije bila je Sonja Vasić sa 16 poena uz po 3 skoka i asistencije. Pratile su je Ivon Anderson sa 12 (4 skoka i 3asistencije), odnosno Aleksandra Crvendakić (5 asistencija) i Tina Krajišnik (4 skoka) sa po 10 poena.

Zapaženu rolu imala je Ana Dabović koja je zabeležila 11 poena uz 6 skokova i 5 asistencija. Isto toliko dala je i kapiten Jelena Bruks uz 3 skoka.

Košarkašice su ovom pobedom napravile 1. korak ka plasmanu u četvrtfinale i zlatnoj medalji kojom nakon Evropskog prvenstva žele da se okite.