Fudbaleri Zvezde igrali su sa Gentom meč 3. kola grupne faze Lige Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde i Genta sastali su se u trećem kolu grupne faze Lige Evrope na stadionu Rajko Mitić. Zvezda je odnela pobedu rezultatom 2:1. Strelci crveno-belih bili su Kanga u 12. minutu i Katai u 59. minutu, dok je gol za Gent postigao Ođiđa-Ofoe u 31. minutu.

Odlično je igrala ekipa srpskog Å”ampiona, od samog starta pretili su domaći.

Poveli su crveno-beli u 12. minutu meča. Gobeljić je sa leve strane ubacio loptu u Å”esnaesterac, zakasnio je Ben, a odlično reagovao Gelor Kanga

Usledio je period odlične igre Zvezde, ali je u 31. minutu nakon Å”to je zakasnio u odbrani Seku Sanogo, Å”utirao je Vadis Ođiđa-Ofoe. Na putu ka golu lopta je udarila MiloÅ”a Degeneka, te je prevarila Borjana.

U drugom poluvremenu Zvezda je kontrolisala igru, domaćin je nakon prekida doÅ”ao do gola. Fauliran je bio Gejlor Kanga na dvadesetak metara udaljenosti od gola.

Å utirao je Aleksandar Katai, pogodio je stativu, loÅ”e je reagovao golman Kolin Kuselmans, a lopta je zavrÅ”ila iza njegovih leđa.

Zvezda će u četvrtom kolu gostovati Gentu, meč će biti odigran 26. novembra u Belgiji.

Autor: redportal,rs