Fudbaleri Zvezde igrali su sa Gentom meč 3. kola grupne faze Lige Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde i Genta sastali su se u trećem kolu grupne faze Lige Evrope na stadionu Rajko Mitić. Zvezda je odnela pobedu rezultatom 2:1. Strelci crveno-belih bili su Kanga u 12. minutu i Katai u 59. minutu, dok je gol za Gent postigao Ođiđa-Ofoe u 31. minutu.

Odlično je igrala ekipa srpskog šampiona, od samog starta pretili su domaći.

Poveli su crveno-beli u 12. minutu meča. Gobeljić je sa leve strane ubacio loptu u šesnaesterac, zakasnio je Ben, a odlično reagovao Gelor Kanga

Usledio je period odlične igre Zvezde, ali je u 31. minutu nakon što je zakasnio u odbrani Seku Sanogo, šutirao je Vadis Ođiđa-Ofoe. Na putu ka golu lopta je udarila Miloša Degeneka, te je prevarila Borjana.

U drugom poluvremenu Zvezda je kontrolisala igru, domaćin je nakon prekida došao do gola. Fauliran je bio Gejlor Kanga na dvadesetak metara udaljenosti od gola.

Šutirao je Aleksandar Katai, pogodio je stativu, loše je reagovao golman Kolin Kuselmans, a lopta je završila iza njegovih leđa.

Zvezda će u četvrtom kolu gostovati Gentu, meč će biti odigran 26. novembra u Belgiji.

Autor: redportal,rs