Čak peto finale Lige Evrope za trenera Viljareala

Unai Emeri je prošao u svoje PETO finale Lige Evrope i to sa trećim različitim klubom. Odoleo je na Emirejtsu (0:0) i odveo je Viljareal u finale Lige Evrope i to protiv svog bivšeg kluba.

Arsenal je za celu utakmicu imao jedan šut u okvir gola, međutim, bilo je tu nekoliko lepih šansi koje bi donele tobdžijama novo finale Lige Evrope. Međutim, Viljareal se odbranio i ukupnim rezultatom 2:1 je prošao u finale gde će ga sačekati Mančester junajted.

Crveni đavoli su prošli iako su izgubili od Rome na Olimpiku rezultatom 3:2 (5:8 ukupno). Čak su fudbaleri Mančestera vodili 0:1 na poluvremenu.

Golove za Romu su postigli Džeko, Kristante i Teljes (autogol), dok je Kavani bio dvostruki strelac za goste. Nemanja Matić je ušao u 64. minutu utakmice i igrao do kraja.

Finale će biti odigrao 26. maja u Gdanjsku, a Mančester junajted će imati ulogu blagog favorita.