Slede pripreme za državni kup

Prošle nedelje je u Bačkoj Palanci održan Kup Vojvodine u karateu, za kadete, juniore i seniore. Među mnogim klubovima, na ovom kupu takmičio se i karate klub Zrenjanin, koji je nastupio sa 5 takmičara.

Kako prenosi ilovezrenjanin.com, oni su osvojili 3 zlatne medelja. U kategoriji seniorki ispod 61 kilogram, najbolja je bila Anja Milovanović, dok je u kategoriji seniora ispod 75 kilograma, najbolji bio Đorđe Salapura. Takmičar Vuk Prica osvojio je zlatnu medalju u juniorskoj kategoriji, preko 76 kilograma.

Milica Ognjenović i Mihajlo Bogdanović, debitanti u kadetskoj konkurenciji, takmičenje su završili u kvalifikacijama. Ovo je bilo kvalifikaciono takmičenje za Kup Srbije koji će se održati početkom maja meseca.

Autor: ilovezrenjanin.com / redportal.rs