Zvezda sjajnom igrom srušila Makabi

Crvena zvezda je u poslednjoj utakmici u hali Aleksandar Nikolić ove sezone u Evroligi zabeležila pobedu nad Makabijem rezultatom 76:64. Zvezda je tako pobedom završila takmičenje na svom terenu, ostaje joj još utakmica sa Albom da kompletira ovosezonsku Evroligu.

IZVOR: TW / @kkcrvenazvezda

Zvezda nije najbolje počela utakmicu, bilo je mnogo promašenih šuteva za 2, a ofanzivni skokovi nisu materijalizovani. Makabi je posle prve deonice imao prednost, ali se onda sve promenilo u drugoj. Tim Dejana Radonjića je zaigrao bolje i počeo je da pogađa za 2 poena, pa se na poluvreme otišlo sa minimalnom prednošću ekipe iz Izraela.

Drugo poluvreme je potpuno pripalo Zvezdi koja je dominirala u svim segmentima igre. Skok i odbrana su funkcionisali odlično i sve je konačno materijalizovano.

Igrač utakmice bio je Džordan Lojd:

Zvezda za vikend ide na teško gostovanje u ABA ligi ekipi Cedevita Olimpiji. Pobeda je apsolutni prioritet jer se borba za prvo mesto nastavlja, ali Zvezda sada ide na taj meč sa mnogo više samopouzdanja.