Borba za polufinale i dalje traje

Novak Đoković i Aleksander Zverev igraju meč za polufinale Australijan opena!

Nemac koji je 6. najbolji teniser sveta poveo je u 1. setu nakon taj-brejka, međutim ubrzo je Đoković izjednačio na 1:1 osvojivši rutinski drugi set sa 6:2 u gemovima.

U 3. setu opet je "proradio" nemački teniser i brzo se vratio u meč.

On je poveo sa 0:2 u gemovima što je sve podsetilo na početak 1. seta kada je Zverev poveo istim rezultatom i na kraju ga osvojio. Ubrzo je povećao prednost od 0:3 uz sjajnu igru na koju Đoković nije imao odgovor.

Uspeo je Novak da osvoji gem i smanji zaostatak na 1:3, ali to nije bilo dovoljno da zaustavi Nemca koji je uzeo gem i opet uvećao prednost.

Đoković je zatim iskalio bes na reketu, ubrzo ga je polomio i zamenio novim.

Pogledajte taj trenutak:

IZVOR: TW / @OlajuwonsE

Usledila je i rekacija jednog tviteraša 😄:

IZVOR: TW / @VoodeMar

Konačno je usledila Novakova dobra igra kada je spojio 2 gema i približio se rivalu na 3:4 nakon 2 sata igre.

Povezao je Novak i treći gem i konačno izjednačio na 4:4!

Nakon 41. minuta igre NOVAK JE POVEO SA 5:4 prvi put u ovom setu i samo još 4 poena delila su ga od osvajanja 3. seta i još jednog koraka bliže ka pobedi!

Novak je 14. asom bio na korak od set lopte koju je osvojio i poveo sa 2:1!!!