Najbitnija utakmica reprezentacije Srbije u poslednjih nekoliko godina

Reprezentacija Srbije ni posle 20 godina neće igrati na Evropskom prvenstvu u fudbalu. Škotska je nakon uspešnijeg izvođenja penala obezbedila vizu za ovo takmičenje.Ovo je bio tok utakmice:

Poznati su sastavi reprezentacija!

SRBIJA: Rajković - Gudelj, Mitrović, Milivojević Lazović, Kostić, Maksimović, Lukić - Milinković Savić, Tadić, Mitrović

ŠKOTSKA: Maršal - Odonel, Galager, Mektomini, Robertson - Džek, Mekgin, Tirni - Kristi, Dajks, Mekgregor

POČELO JE - Reprezentacija Škotske je imala prvi dodir sa loptom!

5. minut - Miran početak utakmice, bez značajnije inicijative, dosta izgubljenih lopti na obe strane

8. minut - Blaga inicijativa Škota, težište igre prebačeno na našu stranu terena. Šalju karakteristične dijagonalne lopte i time osvajaju prostor.

10. minut - Slobodan udarac za Škotsku. Nikola Milenković je dobio žuti karton zbog udarca u lice.

12. minut - Prvi udarac ka protivničkom golu uputila je Škotska. Za sada Srbija bez izglednijih prilika i inicijative.

Teren je izuzetno težak za igru. To se vidi po sve nesigurnijim intervencijama odbrambenih igrača.

16. minut - Naša ekipa se stabilizovala i polako preuzima inicijativu na protivničkoj strani. Sergej je pokušao da mirno ostavi loptu za Lukića u kaznenom, ali bez uspeha

20. minut - Prva organizovanija šansa naših fudbalera završena je gol-autom za Škotsku. Naši vremenom stiču veću sigurnost.

Posed lopte je 45:55 za Škotsku

23. minut - VELIKA ŠANSA ZA SRBIJU - Sjajna akcija reprezentacije Srbije! Saša Lukić je gađao golmanov levi ugao na povratnu loptu Mitrovića, ali lopta je otišla malo pored leve stative!

32. minut - Šut Mekgina zaustavio je Rajković. Fudbaler Aston Vile je u dobroj formi ove sezone i do kraja utakmice bi mogao da bude velika pretnja za našu reprezentaciju.

38. minut - Srbija stvara sve veći pritisak na protivničkoj polovini terena.

43. minut - Dobra prilika za Škotsku nakon prodora Tirnija. Sergej Miliniković-Savić je nespretno reagovao, ali lopta je srećom završila u rukama Rajkovića.

KRAJ POLUVREMENA - Jako teška utakmica. Obe ekipe su ušle oprezno u ovaj meč, što je i uzrok ovakvog rezultata i svega dve ozbiljnije šanse. Nadamo se da će naša reprezentacija imati značajno bolje izdanje u drugom poluvremenu.

52. minut - GOL za Škotsku - Iz okreta Kristi šutira i uz pomoć stative daje gol za 0:1. Jako težak posao za Srbiju u nastavku utakmice.

61. minut - Izuzetno tvrda ekipa Škotske. Naša ekipa tek na trenutke deluje opasno.

71. minut - Velika šansa za Škotsku. Kristi je imao priliku da da gol u trenutku kada su Luka Jović i Aleksandar Katai ušli umesto Maksimovića i SMS-a. Srbija jako loša večeras.

76. minut - Korner za Srbiju.

77. minut - Dobro ubacivanje Mladenovića. Novi korner za Srbiju.

80. minut - Škoti sve više zadržavaju vreme. Još 10 minuta do sudijske nadoknade.

82. minut - Novi korner za Srbiju. Sve veći pritisak Srbije.

83. minut - Mekburni i Meklin ulaze u igru umesto Dajksa i Mekgina.

VELIKA ŠANSA ZA SRBIJU - Odlična akcija naše ekipe. Luka Jović je glavom poslao loptu pored gola na sjajan centaršut Mladenovića.

Kalum Paterson ulazi u igru umesto Kristija, strelca jedinog gola u dosadašnjem toku utakmice.

90. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL - LUKA JOVIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1:1

KRAJ REGULARNOG DELA UTAKMICE - 1:1!

Idemo u produžetke.

97. minut - Korner za Srbiju.

98. minut - igra se na 30 metara od gola Škotske, Srbija je izborila novi korner!

VELIKA ŠANSA ZA SRBIJU! - Sjajan pokušaj Nemanje Gudelja. Jedva je Maršal odbranio. Nastavlja se pritisak našeg tima.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA! Rezultat ostaje 1:1!

107. minut - Stefan Mitrović se žali na povredu, srpskom selektoru je ostala još jedna izmena u opticaju.

U igru umesto Stefana Mitrovića ulazi Uroš Spajić.

111. minut - Bolja reprezentacija Srbija u produžetku. Škoti su se povukli.

115. minut - Solidan pokušaj Aleksandra Kataija sa 25 metara. Maršal je ipak bio siguran.

Umesto Odonela, ušao je Grifits. Još 3 minuta do kraja produžetka.

120. minut - Svakog momenta se očekuje da sudija svira kraj regularnog dela utakmice.

POSLEDNJA PRILIKA - KORNER ZA SRBIJU

Kraj produžetka! PENALI

Prvi izvode fudbaleri Škotske!

Grifits daje gol. Malo je falilo Rajkoviću da odbrani. 1:0 za Škotsku.

Dušan Tadić rutinski! 1:1!

Mekgregor daje gol za 2:1. Ponovo je Rajković bio blizu odbrane.

JOVIĆ 2:2!!! Lopta se od Maršala odbila u mrežu.

Mektomini siguran, 3:2.

NEMANJA GUDELJ! 3:3!

Mekburni daje gol za 4:3 u seriji.

KATAI ZA 4:4!!!!!!!!!!!!!!!

Meklin daje gol. 5:4

Aleksandar Mitrović je promašio penal. Srbija ni posle 20 godina neće igrati na Evropskom prvenstvu.