- Ovo je utakmica za INFARKT - uzviknuo je tadašnji komentator meča 🤯

Na današnji dan pre 33 godine Crvena zvezda je odigrala antologijsku utakmicu sa Bajernom iz Minhena. ⚽

Nakon što je 14 dana ranije stekla prednost u dvomeču sa Bavarcima (pobeda od 2:1), crveno-beli su tog kišnog 24. aprila dočekali Nemce na svom stadionu.

Utakmica je imala veliki ulog a to je finale tadašnjeg Kupa evropskih šampiona, preteče današnje Lige Šampiona. ☝

Zvezdin trener tada je izabrao da na teren pošalje ovih 11 igrača 👇:

Stojanović-Radinović-Marović-Šabanadžović-Belodedić-Jugović-Prosinečki-Mihajlović-Pančev-Savićević-Binić

Prvo poluvreme je obeležilo mnoštvo šansi domaćina, od kojih je jedinu materijalizovao Siniša Mihajlović.

Naime, igrači nemačkog tima oborili su Dejana Savićevića na nekih 25 metara od gola Aumana. I tada, kao i kasnije u karijeri, to je bila pozicija za Mihajlovića, koji je poklon iskoristio i matirao golmana Rajmonda Aumana. Igrao se 26. minut, na semaforu je tada stajalo velikih 1:0, u ukupnom rezultatu 3:1 za Zvezdu. ⚽

Ipak, ono što je važilo tih godina je da se Nemci nikada tako lako ne predaju, što se i pokazalo u drugom poluvremenu. ☝

Jedan nesmotren start na 18 metara od gola, klizava lopta i greška do tada nepogrešivog Stojanovića, i Bajern izjednačava na 1:1. Gol je postigao Augentaler. Igrao se 62. minut. 😬

Samo 5 minuta kasnije hladan tuš za 80 hiljada navijača na stadionu Crvene zvezde.

Sa leve strane centrirao je Štefan Efenberg, lopta se u kaznenom prostoru odbila od Marovića do Manfreda Bendera koji postiže gol za 2:1 u korist Bajerna i rezultat vraća na 0. 😨

Tadašnji sportski direktor Crvene zvezde, a danas predsednih FSS Dragan Džajić, tokom evociranja uspomena na tu utakmicu, te trenutke opisao rečima da je na stadionu nastao tajac . Sve se vratilo na početak. 😶

Usledili su napadi i sa jedne i sa druge strane. Tadašnji komentator Milojko Pantić tu sekvencu meča opisao je rečima da se na terenu vodi borba prsa u prsa.👊👊

A onda je na scenu stupio inat, doslovce. Verovatno bi to bila poslednja akcija na meču, koji bi otišao u produžetke, međutim... 👀

Svim Zvezdašima u ušima su ostale reči komentatora Pantića kod tog poslednjeg napada na utakmici 👇:

Jugović... Jugović do Pančeva... Jugović... Prosinečki je tu! Prosinečki! Mihajlović u sredinu! Šta je sada ovo.... 2:2! Gol, gol, gol, gol! Nebo se otvorilo! Stadion je eksplodirao! (Sudija) Galer izbacuje rukovodstvo Crvene zvezde! Čitav Bajernov tim je na travi! Nokautirani su fudbaleri Bajerna!

Bio je to gol koji je odveo crveno-bele u finale Kupa evropskih šampiona. ⚽

Do kraja meča, Nemci su svim silama krenuli po novi gol, međutim nisu uspeli. ⛔

Poslednji napad na meču obeležilo je pitanje Milojka Pantića upućeno sudiji Brunu Galeru 👇:

Imate li gospodine Galer časovnik?

A onda, poslednji zvižduk i eksplozija oduševljenja. Mnogi stručnjaci kasnije su tvrdili da bi na tadašnjoj utakmici merač buke prebacio iznad 120 decibela, što govori o erupciji koju je tada izazvalo 80 hiljada zvezdinih navijača. 💥